PERMANENTNÍ MAKE-UP


Co je to vlastně permanentní makeup? K čemu slouží?

Představte si vaše každodenní ranní a večerní rituály s tvorbou makeupu. Linky, kontury, vykreslení obočí a večer znovu odličování toho všeho co jste tak pracně ráno vytvořila. Spousta času, energie, odličovadel, tampónků, peněz atd. A tady je vlastně odpověď na výše položenou otázku.

A jak se dělá permanentní make up?

Permanentní make-up tak jak jej dělám já, je vpravování pigmentu do pokožky vysokofrekvenčním tetovacím perem, kde lze měnit tloušťka jehel a hloubka vpichu, dle typu tetování. Na každou klientku se bere nová sterilní jehla a také barva. Čímž mizí riziko jakékoliv nákazy.

Na rozdíl od klasického tetování není jeho trvanlivost celoživotní.Používá se zejména k úpravě obočí, očních linek, kontrury rtů a podbarvení rtů. Pigmenty jsou vpravovány do epidermis - svrchní části pokožky a na rozdíl od tetování, kůže pigment postupně odbourává. Make-up vydrží přibližně 2-5 let s přihlédnutím k typu kůže. Je žádoucí, aby permanentní make up na obličeji bledl z toho důvodu, aby jsme měli šanci měnit barvu i tvar po nějaké době. Přece jen je to obličej a tvary a barvy také podléhají modním trendům. Nejdříve samozřejmě vyblednou ty nejsvětlejší barvy a postupně k černé blednou pomaleji. Černá barva vydrží z permanentních barev nejdéle, proto ji používáme hlavně na oční linky.

PMU je dvoufázový proces, proto je v dobré přijít ještě po 5ti až 6ti týdnech na ještě jedno přetetování, které je již v ceně.

Po tetování k domácímu ošetřování se doporučuje mast Bpanthen- plus ,kosmetická vazelína a další speciální krémy vyrobené speciálně pro tetovanou kůži. Používáme je po dobu než se nám vyloupou stroupky na tetované oblasti.

Pokud trpíte opary na rtech doporučuje se minimálně 3 dny před tetováním používat mast Zovirax a týden před a týden po brát vit. B complex nebo Herpesin tablety, které jsou na předpis.

V období těhotenství a kojení se permanentní make up se nedoporučuje, jelikož pigmenty špatně chytají.

Samotná procedura a hojení PMU:

Před lokálním umrtvením s klientkou vyberem vhodný odstín a domluvíme se na vhodném tvaru a zakreslím ho. Mám k dispozici i šablony na obočí případně cca 50ks takže je z čeho vybírat. Nejčastěji ovšem zakresluji tvar, aby obočí vypadalo co nejpřirozeněji.

Tvar obočí

Jako první je nutné uvědomit si TVAR, který bychom chtěli svému obočí dát. Za pomoci tužky, kterou přiložíte k okraji nosu a povedete jí koutkem oka zjistíte, kde by vám obočí mělo začínat. Vše co je od tohoto bodu ke středu kořene nosu můžete bez výčitek vytrhat. Když tužku přiložíte od okraje nosní dírky přes střed vaší panenky, najdete místo, kde by vaše obočí mělo mít nejvyšší bod.A pokud tužku povedete od nosu přes vnější koutek oka, narazíte na místo, kde by vám obočí mělo končit.

Samotné tetování i s umrtvením anestetickým gelem trvá cca 1 - 3h. Otok u rtů s výplní bývá tak 24h, u linek může být i 4dny, ale je to velice individuální. U obočí otok není vidět. Zhruba po 4 dnech můžete sledovat první olupování stroupků, nestrhávejte je, odpadnou do 3dnů sami. Konečné usazení barvy trvá zhruba měsíc. Takže dřívější korekci nedoporučuji. Je opravdu potřeba vydržet ten měsíc, než budem vidět, co je potřeba korigovat. Speciálně u rtů je dobré po každém jídle používat hojící masti.

Obočí - Před samostatným tetováním obočí je dobré se domluvit kromě tvaru a barvy také i jaký styl by byl pro Vás nejvhodnější. Dělá se vykreslení plného tvaru, který je vhodný pro výrazný a tmavý typ žen, tmavovlásky, které mají rády výraznější obočí, hodně si ho nechávaly kosmetičkou barvit, či si ho prokreslovaly tužkou na obočí. Dále máme metodu vláskování nebo 3D to znamená, že se jednotlivě vykreslí chloupky i více barvami, pro efekt 3D jako u skutečného obočí. Tento typ obočí bych doporučila světlejším typům žen pro přirozenější a jemnější dojem. Stějně tak prostínování je jemnější a pro ženy s řidším obočím vhodné. Dále nabízím metodu microblading neboli čepelkování, jde o metodu tetování ruční čepelkou, kde se jednotlivě vykreslují velice tenké chloupky. Může se použít i více barev pro docílení plastického efektu. Metoda je vhodná pro velice řídké obočí například.

Horní a spodní linky - tenké nebo výrazné to je otázka kterou je potřeba vyřešit před zahájením tetování. Většinou mi zákaznice přijde už s namalovanou linkou, jak je zvyklá a po zkonzultování ji tak buď vytetuji nabo ještě vymyslíme spolu něco lepšího. Pokud si linky nikdy nemalovala většinou ji udělám jen v řasách pro efekt hustějších řas a vždycky se později dá linka udělat tlustější nebo delší.

Rty - jsou jednou z nejdůležitějších částí obličeje. Mají velký vliv na naše mimické výrazy a tak jsou významnou součástí neverbální komunikace. Díky permanentnímu make-upu rtů si můžete nechat upravit jejich tvar, velikost nebo probarvení a zlepšit tak svoji vizáž. Doporučuji, vzít si sebou oblíbenou konturovací tužku nebo rtěnku, abych mohla namíchat požadovaný odstín.

Péče o PMU rtů

V den aplikace je možný jemný otok a zarudnutí kolem tetovaného místa. První den po aplikaci se vyhnout kontaktu místa s vodou a jinými tekutinami. Dva dny po aplikaci přetrvává mírný otok rtů a barva je asi o 70% intenzivnější, než bude výsledný odstín. Čtyři dny po aplikaci je třeba udržovat pigmentované rty v čistotě a suchu, nepoužívat na ně líčidla a násilně netřít stroupky. Po pár dnech se stroupky samy odloupnou a barva se zjemní a bude působit přirozeně.

Hned po aplikaci je doporučeno ošetřovat rty speciálním krémem, který jste dostaly ve studiu

Nepoužívat bělící krémy s AHA kyselinou

Místo je třeba chránit před prudkým sluncem a soláriem – používat ochranný faktor SPF 50

Čeho se vyvarovat po tetování?

strhávání stroupků, opalování se, epilace nad horním rtem a trhání obočí v těsně kolem PMU, pozor na zubní pastu na vytovaných ústech, a odličovadel a mycích prostředků na tetováži, nepoužívejte ten měsíc lesk či rtěnku na vytetovaných rtech...

Zdravotní kontraindikace:

Permanentní make up lze provést pouze na zdravou pokožku, proto nemohou permanentní make up podstoupit lidé, kteří trpí určitými nemocemi.

Cukrovka kvůli špatnému hojení, Infekční onemocnění , virózy, rými atd...,Alergie na kovy, kožní onemocnění, opary, keloidní jizvy, těhotenství, klienti s poruchami srážlivosti krve, děti a nezletilí.

GALERIE


Gallery Gallery Gallery Gallery
Gallery Gallery Gallery Gallery