KOSMETIKA


Kosmetické ošetření s ultrazvukovou špachtlí a biolampou

Ošetření pleti ultrazvukem - ultrazvuková špachtle

Čištění pleti ultrazvukovou špachtlí nebo škrabkou je už součástí každého moderního studia. Používáme ji při každém čištění pleti, jelikož je to pro pleť šetrnější a bezbolestná procedura. Je vhodná také na citlivou pleť, kde se praskají kapiláry tzv. kuperóza. Po ošetření není pleť červená, nateklá a nejsou na ní pohmožděninky jako, když se v dřívejší době muselo ručně hodně čistit zanesená pleť.Ultrazvuková špachle funguje na vysokofrekfenční vibraci, kde vodivost a zkluznost poskytuje speciální gel, tím se uvolní ucpané póry, nečistoty ve formě černých teček a odstraní se odumřelé kožní buňky. Touto mikromasáží se také projasní pleť. Každá zákaznice si toto čištění zamiluje.

Biolampa jako součást kosmetického ošetření

Kožní lékařství využívá pozitivních účinků lineárně polarizovaného světla poměrně často. Mezi nejžádanější patří ošetření jizev. U čerstvých jizev se účinek dostaví poměrně brzo, tkáň postupně bledne a změkčuje se. Ale beznadějná není ani léčba starších jizev, které jsou keloidní. Dále se pomocí světelné terapie léčí bércové vředy, lupénka, dětské atopické ekzémy, plísňová onemocnění, proleženiny, kožní alergie, pásové opary nebo zmírnění vitiliga či psoriázy.

V kosmetice využíváme protizánětlivý a biostimulační efekt příjemného polarizovaného světla především k potlačení projevů akné a dermatitid, k prevenci strií...má rovněž regenerační účinky na poožku a vliv na omlazení vzhledu stárnoucí pleti.

Využívám biolampu zejména po hloubkovém čištění nebo peelingu a také k odstranění vrásek a zpomalení jejich tvorby při aplikacích masek na pleť a vrásek kolem očí.